W artykule chciałem poruszyć temat, który w obecnych czasach jest przez młodzież a zwłaszcza młode dziewczyny bardzo nadużywany. Malowanie się przez młode dziewczyny i to już w szkołach podstawowych staje się nagminne. Czy to jest dobre? I czy powinno być dozwolone w szkole? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, ponieważ żyjemy w XXI wieku i mamy ustrój demokratyczny oraz wolność słowa i własnego wyboru. Jednak malowanie się i farbowanie w tak młodym wieku prowadzić może do konfliktów z nauczycielami oraz zwracać uwagę starszych panów. Taka sytuacja może być niekorzystna dla obu stron.

Młode dziewczyny, które w czasach wolności i swobody bycia wyglądają jak dojrzałe kobiety nie mają pojęcia do czego może prowadzić ostry makijaż i kolorowe włosy. Fakt jest taki, że są ładniejsze i wyglądają poważniej ale zainteresowanie starszych panów i chłopców może prowadzić do nieszczęścia. Panowie nie wiedząc ile lat mogą mieć młode damy proponują im różne propozycje a po fakcie ulatniają się. I właśnie wtedy jest tragedia dla młodej dziewczyny która zostaje sama z możliwością bycia w stanie błogosławionym. Jeszcze gorszą sytuacją o których jest słychać mało ale zdarzają się jest gwałt albo posądzenie o gwałt.

Młode damy które kuszą panów swoją piękną urodą czasami bardzo chętnie jadą z nimi na wycieczkę, spotykają się oczywiście ukratkiem przed rodzicami. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna i może mieć tragiczne zakończenie. Dlatego właśnie w szkole na lekcjach chociażby godzinach wychowawczych powinny być prowadzone rozmowy z młodymi ludźmi oraz na wywiadówkach z rodzicami poruszana sprawa wyglądu. Może nie całkiem zabraniać się malować i farbować włosy, ale jeżeli już rodzice się zgadzają na takie coś to niech ten makijaż będzie delikatny a kolor włosów podobny do naturalnego żeby nie rzucało się to w oczy.

W dodatku do farbowania i makijażu dochodzi kwestia ubioru. Wielu rodziców nie zwraca uwagi jak jego dziecko wychodzi do szkoły z domu ubranym. Czasami są to krótkie wyzywające minióweczki, powiedziałbym zbyt krótkie. Dziewczyny w dzisiejszych czasach robią czasami to specjalnie aby zwrócić na siebie uwagę kolegów lub starszych kolegów.

Dlatego zadajmy sobie pytanie. Jak nasze dziecko się ubiera i czy taki strój jest stosowny do szkoły?? Kolejnym pytaniem jakie postawimy czy 13 – letniej dziewczynce jest potrzebne malowanie włosów lub makijaż?? Przecież tak młoda dziewczyna jest ładna sama w sobie bez makijażu i kolorowych dodatków.
Tak więc moim zdaniem farbowanie włosów i makijaż nie powinny być dozwolone w szkole i powinno to być karane przynajmniej do odpowiedniego wieku. Kara powinna dotyczyć zarówno uczniów, jak i rodziców.